
Ik heet Karel en heb spina bifida. Toen ik net geboren was zagen ze dat ik een jongetje ben (verrassing!) EN dat ik een blaas met vocht op mijn rug had vlak boven mijn billen. Ze zijn toen met me naar het ziekenhuis gegaan.
De dokters zagen dat één van de wervels in mijn rug niet helemaal goed dicht was. Kijk dat zit zo: in je rug zit je wervelkolom. Je wervelkolom bestaat uit wervels. De wervels beschermen de zenuwen binnenin je wervelkolom. Die zenuwen zorgen ervoor dat je je spieren kunt gebruiken om bewegingen te maken. En dat je het bijvoorbeeld voelt als je onder je voeten gekieteld wordt. Normaal zijn alle wervels dicht als je geborn wordt. Maar bij mij is een wervel een beetje open gebleven. En op die plek zijn die zenuwen een beetje kapot gegaan. Die open plek hebben ze met een operatie dichtgemaakt, maar de zenuwen kunnen ze niet repareren. Daarom kan ik minder goed lopen.
Maar zwemmen kan ik als de beste. Ik schiet als een dolfijn door het water! Oké, nou heb ik wel genoeg verteld. Straks ga ik zwemmen, daar heb ik heel veel zin in! En ik moet mijn zwemspullen nog zoeken. Doei!